İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anglo-Français de Petite Vénerie

Köpekpedia

Anglo-Français de Petite Vénerie Fransa’da ortaya çıkmıştır.İngiliz Tilki Tazısı ve Fransız Tazısı çiftleştirilmesi ile meydana gelmiştir.16.yy’dan bu yana oldukça popüler olan bu köpek,1983 yılında ırk olarak kabul edilmiştir.Genellikle avcılık yeteneği ile ön plana çıkan bu ırk,hala popüler av köpekleri arasında yer almaktadır.

Anglo-Français de Petite Vénerie Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Kısa bacaklara sahip,orta büyüklükte bir köpektir.Zarif ve klasik tazı görünümüne sahiptir.Kavisli bir kafatası vardır.Kulakları orta büyüklükte ve sarkıktır.Açık burun delikleri ve büyük gözleri ile gelişmiş koku ve görme yeteneğine sahiptir.Kısa,güçlü bacakları ve uzun bir sırtı vardır.Tüyleri kısa ve sıktır.Rengi genel olarak kahverengi,siyah ve beyaz üçlüsünden oluşur.

Anglo-Français de Petite Vénerie
Anglo-Français de Petite Vénerie Özellikleri

Boy : Dişi: 48–50 cm, Erkek: 50–56 cm

Kilo :Dişi: 12–15 kg, Erkek: 15–20 kg

Yaşam Süresi : 10-13 yıl

Karakteri

Değişen hava koşullarına çok dayanıklı bir köpektir.Diğer hayvanlarla iyi geçinmesine rağmen aynı ev ortamında başka bir hayvanla beslenmesi tavsiye edilmez ve yeterli sosyalleştirilme sağlandığı takdirde aile ile yaşamaya uygundur. Çocuklarla çok iyi geçinirler. Sadık, sabırlı ve sevecen bir köpektir.Doğuştan avcı olan bu ırk,ek olarak bir eğitime ihtiyaç duymadan harika bir av köpeğidir.

Bakımı

Anglo-Français de Petite Vénerie
Anglo-Français de Petite Vénerie Bakımı

Görev köpeği olmasından dolayı egzersiz ihtiyacı vardır.Genel olarak çok hastalanmayan ve az bakım isteyen bir köpektir.Büyük kulaklarından kaynaklanan kulak yırtılmaları ve enfeksiyonları yaygın olarak görülür.

Yorumlar kapatıldı.