İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Brabançon

Köpekpedia

Petit Brabançon ırkı yaklaşık 200 yıl önce Belçika’da English Toy Spaniel, Pug ve Affenpinscher melezlenmesi ile üretilmiştir.Bu küçük köpekler zeki,canlı,şefkatli ve sadıktır. Bu,onları,özellikle yaşlı insanlar veya apartman dairelerinde yaşayanlar olmak üzere mükemmel küçük arkadaş köpekler yapar.

Brabançon Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Tipik olarak sağlam bir yapıya sahip küçük bir cinstir.Ortalama yetişkin Griffon 23-28 cm uzunluğundadır ve 4-5 kg ağırlığındadır.Kubbeli kafaları,kısa burunları vardır. İnsan benzeri yüz hatları genellikle bir Ewok’a benzetilir.Griffon, telli / pürüzlü ve düz kürk olmak üzere iki tüy çeşidi vardır.Tüyleri kırmızı, siyah ve ten rengi veya siyah ve kırmızımsı renkte olabilir.Kısa saçlı Griffon, çok az tımar gerektirirken, ince / kaba tüylü Griffon haftalık tımar bakımı gerektirir.

Petit Brabançon

Karakter

Petit Brabançon, büyük vecesur bir kişiliğe sahip küçük bir köpektir. Adının Anlamı, “küçük Brabant Griffon” anlamına gelir.Brabançons, sahipleriyle inanılmaz derecede yoğun bağlar kurar ve bir kişiye bağlandıktan sonra, başka birinin güvenini kazanması inanılmaz derecede zordur.Ayrıca uzun süre yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve çok fazla sosyalleşmeyi tercih ederler.Bu küçük köpekler çok fazla enerjiye sahip oldukları için, çeviklik eğitiminde genellikle mükemmel performans gösterirler,ancak bağırmaya veya sinirlenmeye iyi tepki vermezler.Bunun yerine, bu küçük köpek nezaket, anlayış ve sevgiye iyi tepki verecektir.

Petit Brabançons aynı zamanda oldukça zeki bir türdür bu yüzden sıkılmalarını önlemek için eğitimlerinde çok fazla çeşitliliğe ihtiyaç duyacaklardır.Petit Brabançons kolayca korkutulabilir ve eğer korkarlarsa daha büyük köpeklere veya insanlara karşı koymaya çalışırlar;bu davranış kontrol edilmez ise saldırganlığa yol açabilir.

Petit Brabançon

Petit Brabançons küçük ve apartman daireleri için uygundur ancak çok fazla enerjiye sahip olmaları,parkta koşma,oyun oynama ve hatta çeviklik eğitimi gibi eğlenceli aktivitelerle desteklenebilecek uzun, günlük yürüyüşlere ihtiyaç duydukları anlamına gelir.Bu küçük köpekler de çok havlamaya meyillidir,bu yüzden satın almadan önce komşularınızın durumunu kontrol ediniz.

Petit Brabançon da çok meraklıdır ve fırsat verildiğinde her şeyin üzerine tırmanacak,eğer göz kulak olunmaz ise bazı olası kazalara yol açacaktır.Egzersiz eksikliği, gerginliğe,hiperaktiviteye,saldırganlığa ve aşırı havlamaya yol açabilir,ancak sabırla eğitildikleri ve düzenli yürüyüşlere çıktıkları sürece için büyüleyici arkadaşlıklar olabilir.

Tarihi

Belçika kraliçesinin bu ırka ilgi göstermesinden sonra zamanla popüler hale geldiler. Henrietta Maria 1800’lerin sonlarında bu ırktan aldı.

Yorumlar kapatıldı.