İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Brezilya Terrier

Köpekpedia

Brezilya Terrier dünyadaki adıyla Terrier Brasileiro dünya çapında tanınan iki yerli ırkından biridir.

Brezilya Terrier Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Boy: Erkek: 35–40 cm, Dişi: 33–38 cm
Kilo: Erkek: 6,5–10 kg, Dişi: 6,5–10 kg
Renkler: Üç Renk, Siyah Beyaz, Mavi-Beyaz

Brezilya Terrier
Brezilya Terrier

Yukarı doğru kıvrılan bir kuyruk, dar bir göğüs, düz üçgen kafatası ve kompakt bir vücut en yaygın özelliklerdir. Kulakların uçları aşağıya doğru sarkmıştır.

Karakteri

Bu cinsin mizacı bir Jack Russell’a çok benziyor, çok uyanık, canlı ve zekidir.Dost canlısıdır oynamayı ve toprakta çukur kazmayı çok sever.İtaatkar ama korkusuz, bekçi köpeği olarak ise havlayarak sizi uyarır ama ileriki aşamaya geçmez.. Bu cinsin tutarlı bir eğitime ihtiyacı vardır, aksi takdirde çevresindeki neslelere zarar verebilir.Avlanma içgüdüsü, teriyerler arasında en güçlüsüdür ve diğer küçük hayvanlara saldırıp av olarak göreceğinden onlarla yalnız bırakılmamalıdır.

Apartmanlar veya küçük alanlar bu tür köpekler için uygun değildir, çünkü çok aktifler.Aynı zamanda mutlu olmak için hem fiziksel hem de zihinsel aktivitelere ihtiyaç duyar,aksi halde çok fazla çevresindeki eşyalara zarar verici olacaktır.Bu nedenle uzun günlük yürüyüşlere çıkarmak çok doğru olacaktır.

Tarihi

Cinsin kökeni ile ilgili bir teori, Jack Russell, Parson Russell ve Fox Teriyerlerinin 1800’lerde Avrupa’dan Brezilya‘ya getirilerek melezlenme sonucu elde edildiğidir.Diğer bir teori, cinsin, İber Birliği döneminde Brezilya’ya gemilerle getirilen Ratonero Bodeguero Andaluz ve Ratonero Valenciano gibi İspanyol ırklarından türediğidir.

Yorumlar kapatıldı.