Salı, Mayıs 11, 2021

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi

Köpek Portalı Forumlar Köpek Eğitimi Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 8 ay önce misafir tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2488
  misafir
  Katılımcı

  Bilmeliyiz ki Tuvaletini nereye yapacağını öğrenmesi bir eğitim değil alışkanlıktır ve sizin doğru yönlendirmeniz ile mümkündür. Bu süreç sizin düşündüğünüz gibi zor değildir. Sadece yapmanız gereken sürekli kontrolünüz altında tutmak ve biraz sabırlı olmanızdır.
  Önceliğimiz karar vermek! Tuvaletini evin içerisinde bir yere mi, yoksa dışarıya mı yapmasını istiyoruz? İki ayrı cevap olduğunu için iki de ayrı çözüm mevcut.
  Çözüme geçmeden önce tuvalet ihtiyacını gidermede hayatınızı kolaylaştıracak bir rutin oluşturalım.
  Hepimiz biliyoruz ki yemek yedikten sonra tuvalet ihtiyacı hissediyorlar o zaman yemek düzenimizi kurmakla işe başlayalım.Gerekli sıklık ile ve yeterli miktarda mamasını vermek tuvalet saatlerinin de belirlenmesinde işimizi kolaylaştıracak.Burada püf nokta mama harici ve mama saati dışında asla yiyecek vermemek.Gece kontrol sağlayamayacaksanız eğer akşam 6 dan sonra mama vermeyiniz.
  Tabiki sadece yemek yedikten ve su içtikten sonra tuvalet ihtiyacı hissetmezler. Uyandıktan sonra, eğlenceli bir oyun esnasında tuvaletini yapmak isteyebilirler. Tuvalet ihtiyaçlarını anlatmak için yeri koklar, telaşlı bir biçimde daireler çizer ya da oyunun ortasında birden durgunlaşırlar. Onu gözlemlemeli ve tuvalet sinyallerini yakalamalısınız.
  Eveeettt şimdi geldik çözüme.
  Eğer cevabınız “Ev dışı bir yere” ise ;
  Bir önceki postta bahsettiğim gibi eğer ped’e yapmayı öğrendiyse ve artık siz dışarı yapmasını istiyorsanız işimiz daha kolay! Çünkü bir düzeni oluştu ve pede gittiğinde tuvaletini yapacağını biliyorsunuz.
  Bu sefer yapacağımız dışarıda bir tuvalet alanı belirlemek. Bu alanda serbest bırakabilir yada uzun gezdirme ipi kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmemiz gereken sadece iyi bir gözlem her pede gittiğinde dışarıya çıkarmamız ve 1 hafta sonunda ev içerisinden pedi kaldırmamız dışarıya adapte olması için yeterli olacaktır.
  Sıfırdan başlayacak isek günlük 2-3 saat ara ile dışarıda belirlediğiniz tuvalet alanına götürmeliyiz. Bu zaman sıklığını ev içerisine yapmayı bırakıp sizin dışarı çıkarmanızı bekleyene kadar sürdürmeliyiz. Sonrasında saat aralığını 1 er saat esneterek günde 2 veya 3 e düşürebiliriz. Dikkat etmemiz gereken nokta yine bir düzenden ibaret! aynı saatlerde yemek vermeli ve yine aynı saatlerde dışarı çıkarmalıyız. Ve unutmayın sizin hayat düzeninize uyması için onu yönlendiriyoruz.Size uygun olan sabah ve akşam saatlerinde mutlaka (kontrolün sizde olduğu) yürüyüş yapın

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

KÖPEK SAHİPLENENLERİN ISRARLA YAPTIĞI 10 HATA

0
KÖPEK SAHİPLENENLERİN ISRARLA YAPTIĞI 10 HATA
Köpeğinin Havlaması

Komşunuzun Köpeğinin Havlaması

0
Komşunuzun Köpeğinin Havlamasını Nasıl Durdurursunuz sorusu pek çok kişinin sıklıkla merak ettiği bir konudur. Komşunuzun köpeği sürekli havlayıp sizi rahatsız ediyorsa bu...
kopek stres

Köpeğiniz Stresli mi

0
Köpeğiniz Stresli mi? İşte 5 Olası İşaret İster inanın ister inanmayın ama köpeklerde tıpkı insanlar gibi bazen stresli oluyorlar. Tabi bu stres...