Yanıtla: shih tzu ırkını çok seviyorum ve sahiplenmek istiyorum

Köpek Portalı Forumlar Köpek Sahiplendirme shih tzu ırkını çok seviyorum ve sahiplenmek istiyorum Yanıtla: shih tzu ırkını çok seviyorum ve sahiplenmek istiyorum

misafir
Katılımcı

Sevgili kardesim. İnsanin konusmayanini aramak gibi birsey bu. Dilsiz degilse mumkun mu? Yine de nispeten shihtzu lar digerlerine gore az havlar. Ama tecrubelerimi paylasmak isterim.
2 aylikken alacaksiniz yetistirmek istiyosaniz. İsteklerini daha iyi anlatmak icin havlayacak. İlgi cekmek icin havlayacak. Sevmek icin oturdugun koltuga alacaksin yanina.mutfaktan bisey almaya gideceksin. Kendi inemeyecegi icin havlayacak. Kapi calacak seni korumak icin havlayacak. Ayrica bu kopekler tibette hukumdar odalarinda beki kopegi olarak bulunurlardi. Sesleri tok ve gur olduklari icin..sen telefonda konusurken havlayacak cunku disardan ruzgarin sesini diyacak. Bunlar olasi seyler. Ama yas ilerledikce ,ay aldikca bunlarda kesilecek. Benim evdekilerden en buyugu cok nadir havlar. Ortanca kafasina eserse. Ama en kucuk ki 4 aylik zaten,buyukler oyuncagini alinca havlar. Boyu biseye yetmez havlar. Sevinir havlar. Ama bu havlamalar 5-6 saniye surer. Hepsi gerekli egitimle kontrol altina aliniyor. Ayrica bu irk cok akilli. Egitimden kasit aylarini almayacak. Bir iki haftada %70 basari saglarsin.
Son olarakda kim sikayet ederse etsin. İstanbul sulh hukuk mahkemesinde emsal karar vardir. Komsusu havliyor diye sikayet ettigi kopeginin davasi goruldugu mahkemede hakim,sikayet edene “HAVLİYOR MU?NE YAPMASİNİ BEKLİYORSUNUZ” seklinde cevap verip,kopeklerin fitratlarinda havlama oldugunu,bunun tahliye vb sebeblere imkan saglamayacagini,tekzip yolu acik olmaksizin yuzune beyan etmistir..kimse bisey yapamaz. Rahat olunuz.

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

İrlanda Su Spanieli Köpeği

İrlanda Su Spanieli

İrlanda Su Spanieli,kökeni tam olarak bilinmese de Fransa'dan İrlanda'ya geldiği düşünülen bir ırktır.1830'lu yıllarda tanınmaya başlayan bu kısa zamanda su spanielleri arasında...
İrlanda Teriyeri Köpeği

İrlanda Teriyeri

İrlanda Teriyeri,İrlanda'nın en eski teriyerlerinden biridir.1875'te Glasgow'da yapılan bir köpek gösterisiyle popülarite kazanan bu ırk,1880'lerde İngiltere'nin en popüler dördüncü köpeği haline geldi.Kısa...
Yumuşak Tüylü Wheaten Teriyer Irkı

Yumuşak Tüylü Wheaten Teriyer

Yumuşak Tüylü Wheaten Teriyeri,kökeni İrlanda'ya dayanan bir ırktır.İrlanda'nın en eski teriyer ırklarından biridir.Çok yönlü bir çiftlik köpeğidir.Bu nedenden dolayı çok popüler bir...