Pazartesi, Mart 1, 2021

Yanıtla: Yavru Köpeğim taş yiyor

Köpek Portalı Forumlar Köpek Sağlığı Yavru Köpeğim taş yiyor Yanıtla: Yavru Köpeğim taş yiyor

#737
kopekpedia
Anahtar yönetici

Köpeğinizin yolda bulduğu taşları yemesinin sebepleri aşağıdakilerden biri olabilir.
1-Köpeğinizi olması gereken(en az 60 gün) yaştan önce aldığınız için yavru annesinin eğitiminden yoksun kalmış olabilir.
2-Verdiğiniz mama miktarı yetmiyor olabilir.
3-Sindirim sisteminde bir rahatsızlık olabilir.
1.sorunun çözümü:Gezdirirken yanınızda mama taşıyın ve her taş aldığında kızın bıraktığında ise mama ile ödüllendirin.Bu konuda ısrarcı olursanız 4-5 denemeden sonra bırakacaktır.
2.Sorunun çözümü:Kuru mama kullanıyorsanız mama ambalajının arkasında yazan verilecek miktarlarla verdiğiniz miktarı karşılaştırın şayet farklılık var ise üreticinin verdiği değerlere göre düzenleyin.Kendiniz evde mama hazırlıyorsanız miktarını kademeli artırınız sorun çözüldüğünde miktarı sahipleyiniz.
3.Sorunun çözümü:Köpeğinizi mutlaka bir veterinere getirerek kontrol ettiriniz

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et

Son yazılar

Glen Of Imaal Terrier Irkı

Glen of Imaal Terrier

0
Glen of Imaal Terrier,kökeni İrlanda'ya,1.Elizabeth'e,dayanan bir ırktır.Yıllar boyu tilki,kemirgen ve porsuk avında aktif rol oynamıştır.Avını yer altında bile takip edebilme yeteneğine sahiptir.1933...
İzlanda Köpeği Irkı

İzlanda Köpeği

0
İzlanda Köpeği,M.Ö. 8000'li yıllarda Danimarka ve İsveç'teki mezarların çevresinde bulunan bir ırktı.İzlanda Çoban Köpeği ile oldukça benzer bir yapısı vardır.Norveçli Vikinglerin kolonileşmek...
İlirya çoban Köpeği Irkı

İlirya Çoban Köpeği

0
İlirya Çoban Köpeği'nin kökeni eski çağlara dayanır.Anavatan olarak Kosova,Makedonya ve Arnavutluk kabul edilir.AKC tarafından 2019 yılında ırk olarak kabul edilmiştir.