İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köpek Yatağı

Köpekpedia

Köpeklerinizin sağlığı ve konforu için vazgeçilmez pet ürünlerinden biri de köpek yatağıdır.Köpek almadan önce ilk hazırlayacağınız malzeme yatak olmalıdır.

Köpek Yatağı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

1-Yumuşaklık:Yatak içinde mutlaka yeterli yumuşaklığı sağlayacak elyaf tarzı materyaller bulunmalıdır;alırken mutlaka elinizle kontrol ediniz.Kimi firmalar maliyetlerini azaltmak için olması gerektiğinden az dolgu malzemesi kullanmaktadırlar.

2-Köpeğinizin Boyutu:Yatak satın alırken mutlaka köpeğinizin geniş açı ile kıvrılıp yatabileceği boyutlarda bir yatak seçmelisiniz;aksi halde vücudunun bir kısmı dışarıda kalacağı için hem rahatsızlık duyacak hem de soğuktan etkilenerek sağlığı bozulacaktır.Yavru köpeğiniz var ise büyüdükçe yatak boyutunu da büyütmelisiniz.

Köpek Yatağı

3-Üzerindeki Kumaş:Kumaş öncelikle yıkanabilir olmalıdır ki temizlenmesi kolay olsun,ayrıca yıkama esnasında içine su almamalıdır ve çabuk kurumalıdır.Köpekler çevresindeki objeleri ısırmaya çok meraklı olduklarından kumaş ve dikişleri parçalanmaya karşı oldukça dayanıklı yapılmalıdır.

Köpek Yatağının Faydaları

1-Öncelikle köpeğinizi soğuktan koruyacaktır,karın bölgesi sıcak olan köpek soğuk havalara karşı oldukça dayanıklı hale gelecektir.

2-Sert zeminde yatan köpeklerde vücudun yere temas eden kısımlarında kronik ödem ve eklem sorunları oluşmaktadır.Bu ise ciddi sağlık problemine neden olacaktır.

3-Köpeğiniz yatağının olduğu yeri kendi alanı olarak algılayacak ve size ait alanlara girmeye çalışmayacaktır.Bu nedenden dolayı köpeğinizin yatağının yerini çok sık değiştirmeyiniz.

Yatak satın almak için Amazon gibi bir çok e ticaret sitesi bir çok e ticaret sitesini kullanbilirsiniz.

Yorumlar kapatıldı.