İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köpekler Dondurma Yiyebilir mi?

Köpekpedia

Köpekler Dondurma Yiyebilir mi?

Köpekler Dondurma Yiyebilir mi?
köpekler dondurma yiyebilir mi


Hemen hemen herkes dondurma yemeyi sever sıcak bir günde köpeğiniz için soğuk ve tatlı bir ikramdan daha iyi ne olabilir?
Peki, köpekler dondurma yiyebilir mi?Ara sıra az miktarda vanilyalı dondurma veya mango şerbeti köpeğinizi veterinere götürmez, ancak dondurma köpeğiniz için normal bir atıştırmalık olmamalıdır.

Yetişkin köpeklerin laktozu sindirmeye gerçekten hazır mideleri yoktur. Yavru köpekler olarak sütü sindirebilse de (sonuçta memeliler), yetişkinken sütü gerçekten sindiremezler. Süt ürünleri ile baş edememek onlara şişkinlik, gaz, ishal ve kusmaya neden olabilir.

 Çoğu durumda, köpeğiniz muhtemelen biraz gazlı olacaktır. Ancak küçük bir köpeğe çok fazla dondurma verirseniz, köpeğinizin süt ürünlerine tepkisi daha fazla olabilir. Ayrıca şeker hastalığı veya kilo sorunu olan köpekler dondurmadan uzak durmalıdır.
Hemen hemen herkes dondurma yemeyi sever sıcak bir günde köpeğiniz için soğuk ve tatlı bir ikramdan daha iyi ne olabilir?
Peki, köpekler dondurma yiyebilir mi?
Dondurmadaki yüksek şeker seviyeleri de köpeğiniz için iyi değildir. “Şekersiz” dondurma bile tehlikelidir çünkü ksilitol köpekler için zehirlidir. Aslında, herhangi bir yapay tatlandırıcı içeren dondurma, muhtemelen yavrularınız için uygun değildir. Pek çok dondurma çeşidi de köpekler için potansiyel olarak tehlikelidir. Çikolata tehlikelidir çünkü köpekler teobromini sindiremez.

 Kahve ve yeşil çay dondurması, kafein seviyeleri nedeniyle tehlikelidir. Üzümlü veya kuru üzümlü herhangi bir dondurma potansiyel olarak tehlikelidir ve küçük dozlarda bile akut böbrek yetmezliğine neden olabilir. Son olarak, bazı kuru yemişler köpekler için tehlikelidir. Fındıklar köpeğiniz için tehlikelidir. Bilim adamları nedenini bilmiyorlar. Ceviz ve badem köpekler için toksik değildir ancak sağlıklı olamayacak kadar yağ içerirler.

Köpekler Dondurma Yiyebilir mi?

Köpeğinize Güvenli Şekilde Dondurma vermek

Köpeğinize dondurma vermeye karar verirseniz, meyve aromalı dondurma veya sade vanilya dondurma vermeye özen gösterin. Köpeğinizin midesini rahatsız etmediğinden emin olmak için ilk başta küçük miktarlarda vermenizi tavsiye ediyoruz.
Köpekler Dondurma Yiyebilir mi?
Köpeğinizin midesi süt ürünlerinde rahatsız oluyorsa, muhtemelen iki saat içinde şişkinlik, gaz, kusma, mide-bağırsak rahatsızlığı ve ishal gibi semptomlar göreceksiniz.

Köpekler Dondurma Yiyebilir-mi?

Köpeğiniz Dondurmayı Kendi Başına Yerse Ne Yapmalı?

Köpeğiniz “izniniz” olmadan dondurma yediyse, öncelikle sakin olmaya çalışın. Dondurmanın hangi tada sahip olduğunu ve köpeğinizin ne kadar yediğini öğrenin. Köpeğiniz için tehlikeli içerikleri yemediyse, muhtemelen iyi olacaklardır. Gaz çıkarabilirler. Ama çok kez tuvalet ihtiyaçları olacağı için bir süre köpeğinizle birlikte bahçede ya da lazımlığın yanında olmalısınız.
Köpekler Dondurma Yiyebilir mi?
Ancak köpeğiniz yapay tatlandırıcılar içeren fıstıklı, kahve, çikolata, üzüm veya kuru üzümlü dondurma yerse bu köpeğiniz için ciddi bir sorun olabilir. Köpeğiniz zehirlenebilir. Hiç vakit kaybetmeden veterinere götürün.  Sonuç olarak, genel bir kural var, dondurma köpekler için iyi bir ikram değildir.  Köpekler için dondurmada çok fazla potansiyel olarak riskli içerik vardır

Yorumlar kapatıldı.