İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köpekler Süt İçebilir mi?

Köpekpedia

Köpekler Süt İçebilir mi?

köpekler süt içebilir mi

Birçok köpek dostumuz süt ürünlerini sever. Ama köpekler süt içebilir mi? Yanıt Kısacası; belki diyebiliriz.
 Pek çok insanların tükettiği gıdalar gibi süt, köpeğinize sadece ölçülü olarak verilmelidir. Ayrıca, birçok yavrunun laktoz intoleransı olduğunu ve süt içmenin bağırsak rahatsızlığına neden olabileceğini unutmamak önemlidir.

Köpekler Ne Kadar Süt İçebilir?

Süt, küçük miktarlarda güvenli bir tedavidir. Ara sıra birkaç yemek kaşığı inek sütü veya keçi sütü, aşırı hoşgörünün yan etkileri olmadan köpeğiniz için güzel bir ödül olabilir. Ancak, ishal, kusma ve gevşek dışkı gibi hoş olmayan reaksiyonlara neden olabileceğinden, muhtemelen köpeğinize tek oturuşta bütün bir kaseyi önüne bırakmamalısınız.

Süt, yağ ve doğal şeker bakımından yüksektir, bu da onu köpeğinize küçük miktarlarda beslemenin başka bir nedenidir. Köpeğinizin diyetinde çok fazla yağ olması, ciddi koşullar olan Obeziteye ve pankreatite yol açabilir.
Köpekler Süt İçebilir mi?

Köpeklerde Laktoz İntoleransı

Köpekler Süt İçebilir mi?
köpek ve süt

Süt ürünleri, köpeklerde gıda intoleransının önde gelen bir kaynağıdır ve birçok köpek, laktoz intoleransıdır, bu da onların sütü sindirmekte zorlandıkları anlamına gelir. Bazı laktoz intoleransı olan köpekler süt içmede sorun yaşarlar, ancak tipik olarak sindirimi normal sütten daha kolay olan peynir ve sade yoğurt gibi süt ürünlerini sindirebilirler. Diğerlerinin genel olarak süt ürünlerine olumsuz reaksiyonları vardır.

Köpeğinizin Sütten Rahatsız Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Köpeklerde değişen derecelerde laktoz intoleransı olabilir; bazıları yalnızca hafif semptomlar yaşarken, bazılarında daha şiddetli olabilir. 
En yaygın belirtiler:

köpek süt içebilir mi?
  • Gaz
  • Kusma
  • Karın ağrısı
  • İshal

Çoğu köpek sahibi, köpeklerinin süt besleyene kadar laktoz intoleransı olduğunu anlayamaz. Köpeğinizin laktoz intoleransı olup olmadığını belirlemeye çalışmak, köpeğiniz çok miktarda süt tüketmişse de yanıltıcı olabilir, çünkü bu, laktoz intoleransı olmayan köpeklerde kusmayı ve ishali de tetikleyebilir. Bununla birlikte, köpeğiniz az miktarda süt içtikten sonra bu semptomların belirtilerini gösteriyorsa, farklı bir tedavi bulmalısınız.

Köpeğinizin diyetine yeni bir şey eklemeden önce daima veterinerinize danışın.

Yorumlar kapatıldı.