İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Löwchen

Köpekpedia

Löwchen kökeni belirsizdir,ırkın Doğu Avrupa’da Rusya ile Akdeniz arasında geliştirilmiş olabileceğine inanılmaktadır.

Löwchen Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Yaşam süresi:12–14 yıl
Kilo: Dişi:4–6 kg, Erkek: 5–8 kg
Boy: Dişi:30–33 cm, Erkek: 33–36 cm
Renk: Siyah,Çikolata Rengi,Krem Rengi,Siyah ve Bronz, Mavi,Siyah ve Gümüş

Lowchens, Bichon grubunun bir parçası olarak kabul edilir,ancak benzersiz kırpılmış ve traşlanmış görünümleri nedeniyle hemen tanınırlar.Kırpılmamış köpeklerin kirli uzun bir kürkü vardır.Kısa kafalı ve koyu renkli burunlu,kısa ve küçük gövdeleri vardır.Yapılı kompakt, küçük bir köpektir.köpek başını ve kuyruğunu gururla yukarda taşır.Tüyler yoğun ve uzundur ayrıca hafif ile orta dalgalıdır makul ölçüde yumuşaktır.Löwchen geleneksel olarak bir aslan gibi kırpılır.Löwchen nispeten kısa geniş bir kafa ve ağızlığa sahiptir ve köpeğin ifadesi uyanık, parlak ve canlıdır.

Petit Chien Lion
Petit Chien Lion

Karakter

Aslan gibi yeleli ve kısa tüylü olarak traş edilse’de taranmaya ihtiyaç duyar.Bununla birlikte, birçok evcil köpek gibi köpeğin her yeri traş edilirse daha az tranmaya ihtiyaç duyacaktır.Uzun tüylü köpeklerin tüylerini mat olmaması ve düğümlenmemesi için haftada iki kez fırçalanması gerekecektir. Lowchen’in klasik asil görünümü,her dört ile altı haftada bir profesyonel bir traş gerektirir.

Banyo haftalık olarak yapılmalıdır.Ayrıca güneş yanığını önlemek için tıraşlanan bölgeye güneş koruyucu sürülmesi de önemlidir. Neşeli, eğlenceli ve nazik huyludur. Ailesiyle oynamaktan zevk alan aktif ve canlı köpeklerdir ve bu tür davranışlar, köpeğin hayatı boyunca devam edecektir. Bazı sahipler onların “palyaço” olabileceğini ve eğitilmelerinin o kadar kolay olmadığını söylüyor. Buna rağmen, gerçekten sevimli ve bir eve çok çabuk kendini kabul ettirir.

Bu canlı, meraklı ve sevecen bir köpektir. Löwchen, oyuncu ruh ve sakin ruhun bir karışımıdır.Sessiz ve aile için iyi bir arkadaştır.Bu cins,aileye adanmış olmanın yanı sıra, kendine verilen emirleri memnuniyetle yerine getirmeye hazırdır. . Bazıları havlamaktan veya kazmaktan hoşlanır.

Tarihi

Cinsi ilk Avrupada tanınmaya başladı ve 1500’lerde aristokrasi kesiminin bulunduğu Fransa,Almanya,İtalya ve İspanya’da oldukça popülerdiler.O zamanlardaki garip adet köpekleri tıraş ederek vucut ısılarının sahibine geçmesini sağlayarak soğuk havalarda sıcak su şişesi olarak kullanılmasıydı.

Petit Chien Lion
Petit Chien Lion

Adı Küçük Aslan Köpeği” anlamına gelir ve Fransa’da cins Le Petit Chien Aslanı olarak bilinir. Löwchen Bichon Frise ve Havanese’yi içeren köklerden gelir.Almanya,Rusya ve Fransa bu türün kendilerine ait olduğunu iddia etti.Kendine özgü aslan süslemesine sahip Löwchen’e benzeyen köpekler,on altıncı yüzyıl Alman sanatında yer almıştır.Geleneksel aslan süslemesinde kürk son kaburga kemiğinden kısa kesilir ve arka kısım da diz eklemine kadar aynı şekilde yapılır. Ayaklar ve kuyruğun yaklaşık yarısı kırpılarak ucunda bir tüy bırakılır.Uzun tüylerr şekilsiz bırakılmalıdır.

1960’larda, cins yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.İki yetiştiricinin çabalarıyla Almanya’dan birkaç köpek İngiltere’ye getirildi.Sayılarının az olması nedeniyle, bu köpekler yoğun bir şekilde melezlendi ve Amerika’nın yanı sıra Britanya’da da ırkın temelini oluşturdu.Löwchen, AKC Miscellaneous sınıfına 1996 yılında girdi ve 1999’da Non-Sporting Group’un bir üyesi olarak kabul edildi.

Yorumlar kapatıldı.