İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Norwich Teriyeri

Köpekpedia

Norwich Teriyeri Çalışan teriyerlerin en küçüklerinden biri olan bu ruhlu köpek, sağlam ve tıknaz, kare oranlıdır.Her zaman maceraya ve heyecana hazır, kalpten gerçek bir köpektir.

Norwich Teriyeri Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Ortalama yaşam süresi: 12–14 yıl
Ağırlık:5–5,4 kg (Yetişkin)
Yavru Sayısı: 1-3
Renk:Siyah ve Bronz,Tan,Buğday,Kırmızı,Grizzle

Norwich Terrier
Norwich Terrier

Norwich Terrier Vücut uzundur ve kafası tilki gibidir. Bir Norwich genellikle bir yılda olgunlaşır ve 6 ile 8 ay arasında tam boyuta ulaşılır. Norwich kürkü kısa, sert, sert ve düzdür.Bu köpek yılda iki kez tüy döker ve haftada iki kez fırçalanması ve taranması gerekir.

Karakter

Norwich teriyerleri aktif, zeki köpeklerdir.Tipik teriyerler, enerjiktirler ve çok fazla yaramazlık yapabilir, yapacak çok şeye ihtiyaç duyarlar veya bir şeyler bulurlar. İnatçı olma eğilimindedirler.Çeviklik denemelerinde çok başarılılar.Terrier içgüdüsüne sahip olan bu köpekler genellikle tasmasız güvenilmezdir. Merakları ve avlanma dürtüleri, onları her yeri dolaşmaya ve keşfetmeye çeker.

Norwich Terrier
Norwich Terrier

Norwich Teriyeri insanlarla büyük miktarda etkileşime ihtiyacı var. Diğer köpek ve kedileri onlarla birlikte büyütülürse iyi tolere ederler. Kemirgenler, kuşlar ve sürüngenler gibi diğer küçük evcil hayvanları öldürmeye yatkındır. Mükemmel bekçi köpekleridir. ancak boyutları nedeniyle zayıf bekçi köpekleri olurlar. Düzgün bir şekilde eğitilmezlerse aşırı havlayabilirler. Tasmayı da çekmekten çok hoşlanırlar. Dışarıdaki aktivitelerden zevk alırlar. Büyük bir bahçeye ihtiyaç duyarlar ve sık sık yürüyüşler, getirme oyunları ve diğer etkinliklerle yetinebilen küçük, aktif bir köpek isteyen bir aile için idealdir. Uzun süre yalnız bırakılamazlar.

Tarihi

İngiltere’nin East Anglia kentinde doğdu.1880’lerde Cambridge Üniversitesi’nde öğrenciler arasında popülerdi. Norwich yakınlarındaki bir ahırda yaşayan Rags adındaki bir köpek ilk atası oldu. Seçici üreme yoluyla bir fare ve bir tilki avcısı olarak yetiştirdiler. 1914’te Amerika’ya tanıtıldı. Amerikan Köpek Kulübü, 1936’da cinsini tanıdı. Norwich ve Norfolk teriyerleri, AKC’nin Prick Ear Norwich’i ayrı bir cins olarak tanıdığı 1979 yılına kadar aynı cinsin iki türü olarak kabul edildi.

Yorumlar kapatıldı.