İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Köpekpedia

Nova Scotia Duck Tolling Retriever Güçlü ancak kompakt yapıları,yorulmadan etrafta koşturmaları,sıçrayıp geri gelmeleri ve her zaman kuyruk sallamaları ile bilinen köpeklerdir.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Yaşam süresi:10–14 yıl
Boy:Dişi:42–51 cm,Erkek:45–54 cm
Kilo: Dişi:17–20 kg,Erkek: 20–23 kg
Renk:Bakır Rengi,Kırmızı Altın,Kırmızı

Karakter

Toller, yorulmadan oynamak ve herhangi bir şeyi geri getirmek için yetiştirilmiş bir köpeğe yakışır şekilde,çok enerjik ve eğlencelidi.Sadece bir kez top atamazsınız! hep atmanız gerekir. İtaat, çeviklik ya da sadece bloğun etrafında yürümek olsun, yaptıkları her şey zevk ile yapılır. Dikkatlidirler ancak hiperaktif değildirler ve birçok duruma uyum sağlayabilirler. Sevecen ve naziktirler, ancak genç Toller’lar bazen aşırı havlama gösterebilir.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Çocuklar, diğer köpekler ve evcil hayvanlar ile iyi anlaşırlar.Tollers başlangıçta yabancılara karşı dikkatlidir ancak çabuk ısınır. Hızlı öğrenirler ve genellikle memnun etmeye isteklidirler, ancak kolayca sıkılırlar ve sonra biraz inatçı olabilirler. Heyecanlandıklarında çok sesli olabilirler ve tiz “Toller çığlığı” ile tanınırlar.Son derece uyumlu ve sevecen olan bu köpekler,insanların onlar ile yeterli egzersiz ve çok sayıda günlük yürüyüş sağlamaya ayak uydurabildiği sürece apartman dairelerinde yaşayabilir.Yeterli aktivite olmazsa, sonunda sıkılabilir ve istenmeyen davranışlar sergileyebilirler.

Tüm av köpeği ırklarının en küçüğüdür ve güçlü bir çalışma dürtüsü, zeka ve mutlu bir doğası gibi birçok aynı özelliği bir arada bulundururlar. Labrador veya Golden Retriever kadar istekli değillerdir. İzin verilirse, bir evin kontrolünü ele geçirler ve patron olarak kendilerini görürler.Kararlı, adil ve tutarlı insanlar tarafından yönlendirilmeleri gerekir. O zaman bile kendi yollarına ulaşmak için yaratıcı olabilirler. Bununla birlikte, eğitimle, bu zeka ve yaratıcılık hemen hemen her faaliyete kanalize edilebilir.

Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Tarihi

Avrupalılar on yedinci yüzyıldan beri köpekleri Tolling avlarında kullandılar.Kıyı boyunca gezinen,kovalayan ve bazen meraklı ördekleri bölgeye çeken bu aktivite gözden kaybolan köpekler tarafından yapılır. Bu tür tuzak köpekleri,Avrupalı ​​yerleşimcilerle birlikte Chesapeake Körfezi’nden Maritimes’e geçiş için kullanılan Yeni Dünya’ya gelmiştir.Nova Scotia Duck Tolling Retriever, on dokuzuncu yüzyılın başlarında Nova Scotia’nın güney ucundaki Yarmouth İlçesinde geliştirildi.

Başlangıçta Little River Duck Dog veya Yarmouth Toller olarak bilinen cins, daha sonra Nova Scotia Duck Tolling Retriever olarak tanındı. 1915’te Kanada Kennel Kulübü tarafından o yıl 15 Toller kayıt edildi. İlk Toller’lar 1960’larda Amerika Birleşik Devletleri’ne geldi. 2001 yılında Tollers AKC Miscellaneous sınıfına kabul edildi ve 2003 yılında Sporting Group’un normal bir üyesi olarak kabul edildi.

Yorumlar kapatıldı.