İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Posavac Tazısı

Köpekpedia

Posavac Tazısı dış şekil olarak inkar edilemez bir şekilde tazıyı andırır ve bakışlar ise beagle gibi masumdur.Karakter olarak, yaşama karşı doğal bir zevki ve coşkusu vardır aynı zamanda sevgi dolu, nazik ve sadıktır.

Posavac Tazısı Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Yükseklik:43-59 cm
Ağırlık:35-45 16-20 kg

Kusursuz görünümü ile orta büyüklükte bir cinstir.Gerçekten de uzun bir ağzı,geniş alnı ve büyük zeki gözleri olan duyarlı bir yüzü vardır. Oldukça sağlamdır ve yine de hareket için tasarlanmıştır. Performansını destekleyen bol miktarda akciğer odası,yuvarlak derin bir göğsü ve düzgünce kıvrılmış bir beli vardır.

Posavac Tazısı
Posavac Tazısı

Cins, genellikle kırmızı ve beyaz renkte olan kısa,düz bir kürkü vardır.İşaretleri genellikle simetriktir ve burnundan aşağı beyaz bir alev, kırmızı kulakları ve yüzünün geri kalanını kaplayan bir maske vardır. Diğer kabul edilebilir renkler kırmızı, kum rengi veya krem ​,koyu kahverengi veya çikolatadır.Kırbaç benzeri beyaz bir ucu olan kuyruğu vardır.

Başı hafif kubbeli bir alınla uzun ve dardır.Kulaklar düz ince yuvarlak uçlu yanaklara doğru sarkıktır.Gözler büyük ve koyu renklidir. Vücut uzundur. Boyun gergisiz kaslıdır ve omuzlar belirgindir. Orta derecede eğimli, yuvarlak bir sağrı vardır. Kürk yaklaşık 2 ila 3 cm uzunluğunda, sert, yoğun ve düzdür. Alt karın, bacakların arkası ve kuyruğun alt kısmında tüy diğer yerlere göre biraz daha uzundur.

Karakter

Gerçekten de bol miktarda egzersiz yapabilen aktif aile için ideal bir köpek olabilir. Daha bağımsız çalışan bazı köpeklerin aksine sahibine kulak veriyor ve empatik eğitime iyi yanıt veriyor. Posavac Hound,kendine güvenen, ince bir koku alma duyusuna sahip küçük bir av köpeğidir. Çocuklarla arası iyidir, ailesine karşı şefkatlidir. İtaatkar, canlı ve iyi bir bekçi köpeğidir. Günlük egzersiz çok önemlidir. Bu köpekler yeterince egzersiz yapmazlarsa gergin olabilirler.

Posavac Tazısı
Posavac Tazısı

Tarihi

Posavac’a çarpıcı bir benzerlik taşıyan tazı görüntüleri 16. yüzyıldan kalma fresklerde bulunmaktadır.Cins eski Yugoslavya bölgesinden gelmektedir. Bu etkileyici antik tazıların şu anda soyu tükenmiş Molossus’tan geldiği düşünülüyordu ve birçok başka köpek ırkının da genetiğinde bu soyu tükenmiş cins bulunmaktadır.

1800’lerde, Posavac tipi bir köpek Boskini olarak biliniyordu ve satılıyordu.Görünüşü büyük ölçüde aynı kalsa da, cins, 20. yüzyılda “Posavac Houndare” veya Posavac Hound terimlerinin daha geniş bir şekilde kullanılmaya başlamasıyla bir isim değişikliğine uğradı.Bu isim, 1969 yılında Federation Cynologquie Internationale tarafından Scent tazı kategorisinde resmen tanınmıştır. Bununla birlikte, günümüze kadar, cins İngiltere veya ABD Köpek Kulüpleri tarafından tanınmıyor ve keşfedilmemiş bir mücevher olmaya devam ediyor.

Yorumlar kapatıldı.