İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siyah Alman Kurdu

Köpekpedia

Siyah Alman Kurdu kendi ırkı arasında en sevilen renge sahiptir. Tüm Alman Çobanlarının yalnızca% 6,8’i tamamen siyahtır. Renginden dolayı biraz korkutucu görünse’de günümüzde en çok tercih edilen renktir. Çoğu samur rengi siyah yada kızıl kombinasyonudur.

Siyah Alman Kurdu Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Siyah Alman Kurdu ile ten rengi bir Alman Çoban arasındaki fark nedir diye çok fazla soru sorulmaktadır.
Bu köpekler arasındaki temel fark sadece tüylerinin rengidir. Bir köpeğin pençelerinde veya göğüslerinde olası küçük beyaz veya kahverengi lekeler bulunan tamamen siyah bir kürkü vardır.Kürkleri parlak siyahtır. Uzun, zayıf gövdeli ve kaslı büyük cins bir köpektir. Siyah burunları kürklerinin üzerinde pek görünmez.Gözleri koyu kahverengi ve badem şeklindedir. Kulakları dik ve üçgendir.

Köpeğinin kürkü orta veya uzun tüy yapısında olabilir.Her ikisi de hava şartlarından korumak için yoğun bir koruma tabakasına ve yalıtım için yumuşak bir astara sahip çift katlıdır. Renginharicinde, çok renkli cinslerine son derece benzerler. Bununla birlikte, genellikle daha düz bir sırtları vardır ve bu da cinsin arkasındaki bazı tartışmaları önler.Show olarak kullanılan köpeklerinin genellikle eğimli bir sırtı vardır, bu da yaşlılıkta omurga ve kalça sorunlarına yol açar fakat siyah renkliler düz sırtlı olduğu için bu sorun oluşmaz.

Siyah Alman Kurdu
Siyah Alman Kurdu

Başarılı Olduğu Alanlar

1-Alan Koruma
2-Kişi Koruma
3-Temel itaat eğitimi
4-Çeviklik gerektiren yarışmalar
5-Dalış
6-Koklama duyusunu kullanarak yapılan görevler
7-Arama ve kurtarma
8-Polis Köpekliği
9-Engelliler için refakat görevleri

Karakter

Siyah Alman Çoban Köpekleri diğer renk olan cinsleri ile aynı mizaca sahiptir. Bu köpekler her zaman tetikte, son derece zeki,harika bir iş ahlakına sahipler ve enerjiktirler.Bu ırkın tamamının standart sağlık sorunları vardır;kalça displazisi, dirsek displazisi,ekzokrin pankreas yetmezliği veya dejeneratif miyelopati, ancak bu potansiyel sorunların hiçbiri, kürk rengiyle ilgili olmamıştır.

Mükemmel aile köpekleridir. Çocuklarla arası harikadır.Aktif ve eğlenceliler. Bunları eğitmek eğlencelidir çünkü sadece birkaç tekrardan sonra komutları alalırlar ve hızlı öğrenenlerdir. Harika koruma ve bekçi köpekleridir.Dikkatli davranırlar ve yakınlarında olup biten şüpheli herhangi bir şeyin her zaman anında farkına varırlar.Diğer köpek ırkları gibi henüz gençken sosyalleştirilmelidir. Bu köpekler doğal olarak agresif değillerdir,ancak uygun şekilde sosyalleştirilmedikleri takdirde davranış sorunları geliştirebilirler.Çok yönlü ve iyi huylu bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız, sosyalleşme anahtardır.

Siyah Alman Kurdu
Siyah Alman Kurdu

Her gün en az bir saat yürüyüş yaparak fazla enerjisini attığı sürece bir apartman dairesinde sorun çıkarmadan yaşarlar. Hareket etmek,koşmak ve oynamak için alana ihtiyaçları vardır. Beyinlerini canlandırmak için bir saatlik yürüme, koşma, at-getir oyunu veya eğitim yeterlidir.

Tarihi

Siyah Alman Çoban tarihi herkes tarafından bilinen siyah ve ten rengi Alman Çoban köpeğinizin tarihiyle aynıdır. Eski bir Alman veteriner öğrencisi ve eski bir askeri subay Max Von Stephanitz tarafından geliştirilen bir köpek ırkıdır.1899’da Von Stephanitz bir köpek yarışmasına katıldı ve Hektor Linksrhein adlı bir köpeği gördü.Köpekten o kadar etkilendi ki köpeği hemen satın aldı.Bu köpek seçici yetiştirmenin bir ürünüydü ve modern Alman Çoban’ın kişiliğine benzer bir kişiliğe sahiptir.

Hektor, komutları takip etme konusunda muazzam bir yeteneğe sahip etkileyici derecede akıllı bir köpekti. Aynı zamanda oldukça güçlü ve ailesine ve sahiplerine sadıktı.O anda Von Stephanitz, bu köpeğe ve yeteneklerine dayanarak bir cins yaratmaya karar verdi.

Yorumlar kapatıldı.